„Biały dom” – jasność i uporządkowanie
Budynek jednorodzinny, „Biały dom”, którego wnętrze projektowaliśmy, jest prostą bryłą z charakterystyczną absydą przebiegającą przez obie kondygnacje od strony ogrodu. Pomieszczenia na parterze, gdzie toczy sie życie rodzinne, zgodnie z założeniem inwestorów są maksymalnie jasne i rozświtetlone. Podłoga -płytki 120×60, ściany oraz wszystkie meble są białe. W efekcie takiego uporządkowania każdy element kolorowy, taki jak okładki książek czy wazon z kwiatami, przyciąga wzrok i wyróżnia się w pomieszczeniach. Jednoprzestrzenny parter podzieliliśmy na strefy: kuchenną, jadalnianą, odpoczynkową i telewizyjną. Tą ostatnią odseparowaliśmy dużym, przelotowym kominkiem od reszty pomieszczenia. Szary kolor pojawiający się na ścianie ma dodatkowo zaznaczyć i podkreślić odrębną funkcję części przestrzeni. Przeszklona absyda i duże okna w jadalni i kuchni sprawiają, że parter budynku jest bardzo jasny i niezwykle rozświetlony.
Funkcjonalność na pierwszym miejscu
Na piętro prowadzą wspornikowe schody wykończone jasnym drewnem ze szklaną balustradą. Cztery pokoje na piętrze dają komfort mieszkającej tam rodzinie. Każdą z trzech łazienek zaprojektowaliśmy w innym stylu, a pralnia na piętrze pozwala na sprawne porządkowanie. Nowoczesne wnętrze dopełniają innowacyjne instalacje – w budynku zastosowaliśmy system rekuperacji, a także układ filtrów przeciwpyłowych i centralny odkurzacz.
Projektując „Biały dom” mieliśmy na uwadze nie tylko względy estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Nieprzemyślany pojekt wnętrza, nie uwzględniający potrzeb jego mieszkańców i tego, w jaki sposób będą w nim funkcjonować, może znacząco wpłynąć na komfort życia i wygodę jego użytkowników. Dużą rolę we wnętrzu tego domu jednorodzinnego gra wszechobecne, naturalne światło i wrażenie czystości, uzyskane dzięki oszczędnemu wykorzystaniu kolorów.