Ugoszcz 2.0
Projekt jest kontynuacją pracy nad budynkiem hotelu w Ugoszczu, w związku z decyzją inwestora o zmniejszeniu obiektu. (Zobacz poprzeni projekt hotel w Ugoszczu) Oprócz zmniejszenia powierzchni i liczby miejsc hotelowych, zmieniliśmy również charakter architektury. Zaproponowaliśmy zmianę części materiałów oraz rozwiązania zapewniające energooszczędność, wykorzystujące odnawialne źródła energii. Inwestycja obejmuje nie tylko budynek hotelu, ale także domki rekreacji indywidualnej, do wynajmu w systemie condo.
Pięciogwiazdkowy hotel
Zaprojektowaliśmy budynek hotelu w standardzie 5 gwiazdek, z restauracją, strefą biznesową i SPA oraz strefą rekreacyjną. Wejście główne prowadzi od zadaszonego podjazdu do przestronnego zespołu recepcji i głównego dwukondygnacyjnego lobby. Jest ono łącznikiem komunikacyjnym całego budynku. Na parterze zlokalizowaliśmy lokal gastronomiczny, SPA z basenem oraz część konferencyjną. Na dwóch piętrach umieściliśmy pokoje hotelowe jedno- i dwukondygnacyjne. Zaprojektowaliśmy łącznie 26 jednostek mieszkalnych o zróżnicowanej wielkości. Natomiast w części podziemnej znalazły się pomieszczenia rekreacyjne dla gości hotelu: klub, siłownia, sala gier, a także sala zabaw dla dzieci.
Nawiązanie do lokalnej architektury
Forma budynku nawiązuje do architektury regionu. Obiekt jest bowiem tradycyjny, a rozdrobnienie i zróżnicowanie brył odzwierciedla charakter zabudowy zagrodowej. Wykończenie elewacji stanowi jasna drewniana okładzina. Drewno nadaje ciepłego i naturalnego charakteru obiektu.
Obiekty rekreacji indywidualnej są zlokalizowane niedaleko hotelu, jednak wciąż zapewniają prywatność użytkowników. Układ domków poprowadzony jest wzdłuż swobodnie poprowadzonego ciągu pieszo-jezdnemu. Zapewnia to sprawną komunikację i tworzy atrakcyjną kompozycje z otwarciami widokowymi.
Budynek energooszczędny
Źródłem ciepła do centralnego ogrzewania, przygotowania ciepłej wody i na cele technologii basenu będą pompy ciepła powietrze-woda. Zasilane będą z baterii paneli fotowoltaicznych na dachu oraz z sieci elektroenergetycznej. W całym budynku przewidzieliśmy wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewna z chłodzeniem opartą o centrale wentylacyjne z pompami ciepła. Ponadto zaprojektowaliśmy podziemny zbiornik retencyjny, który ma gromadzić deszczówkę z północnej części dachu.
Zobacz inne nasze projekty budynków użyteczności publicznej.