Osiedle Mieszkaniowe w Radomiu – wyraźny podział na strefy
Układ przestrzenny osiedla zaprojektowano w formie pięciu budynków o zróżnicowanej wysokości, tworzących dwa duże dziedzińce. Trzy większe w kształcie litery L usytuowane wzdłuż ulic Sempołowskiej i Rapackiego. Dwa mniejsze obiekty, z których pierwszy zamyka teren osiedla od ul. Michałowskiej, a drugi wewnątrz terenu wyznacza dwa dziedzińce. Wewnętrzne dziedzińce stanowią część rekreacyjną i są odseparowane od ruchu kołowego. Zaprojektowane przez nas osiedle mieszkaniowe w Radomiu podzielone jest na strefy: publiczną, półprywatną i prywatną.
Szereg aktywności dla mieszkańców
Na wspólnym terenie zielonym zaprojektowaliśmy obszary upraw warzyw, ziół lub kwiatów sadzonych i pielęgnowanych przez mieszkańców w ramach wspólnych działań integrujących społeczność, tzw. miejska farmerka. Miejsca rekreacji dla dorosłych zaplanowano wzdłuż głównego ciągu pieszego. Znajdują się na nich placyki do gier ruchowych np. bule, z ławkami i stolikami pod pergolami do gry w warcaby lub szachy. Place zabaw dla dzieci młodszych i starszych znajdują się pomiędzy budynkami oraz przy ciągu głównym. Przy obu placach zabaw zaplanowaliśmy mini siłownie plenerowe. Zaprojektowano również zamknięty śluzą wybieg dla psów z urządzeniami do ćwiczeń i zabaw, poidłem i wc dla psów.
W nawiązaniu do charakteru otaczającej zabudowy zaprojektowano wycofanie ostatniej kondygnacji w budynkach pięcio- i sześciokondygnacyjnych. Rozdrobnione bryły balkonów w nieregularnym rysunku na elewacjach mają na celu pozbawienie brył monumentalnego wyglądu. Ten projekt konkursowy ma przede wszystkim na celu stworzenie przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców.